Birbirinden önemli müzisyen ve grupları Türk izleyicilerle buluşturan 100%MUSIC serisi İrlandalı Post Rock grubu GOD IS AN ASTRONAUT ve İngiliz Psychodelic Rock grunu OZRIC TENTACLES ile devam ediyor.

Facebook etkinlik sayfası:  http://www.facebook.com/events/555616071271238/

6 Mart 2016 Pazar günü İstanbul’un gözde konser mekanı Küçükçiftlik Park kapalı alanda gerçekleşecek konserde açılışı yeni akım Progressive Rock’ın önemli temsilcilerinden PROJECT RNL yapacak. Kapıların saat 18.00’de açılacağı konserde İstanbullu müzikseverler Post Rock, Psychodelic Rock ve Progressive Rock’a doyacaklar!

GOD IS AN ASTRONAUT

https://www.youtube.com/watch?v=4XD5KB0cp8A

İsimlerini Clive Barker’ın Nightbreed adlı kitabından alan İrlandalı grup God Is An Astronaut bugüne dek 4 kez geldiği İstanbul’da her severinde kapalı gişe konserler verdi. Son albümlerini Helios Erebus adıyla yayınlayan grup, bu albümle bir çok müzik dergisinin 2015’in En İyi Albümleri listelerine girdi.

Müzikleriyle dinleyicilerini astral yolculuğa çıkaran grup hem duygusal melodileri hem de teknik ritmleri ile günümüzün sevilen müzik türlerinden Post Rock ve Progressive Rock’ı başarılı bir biçimde harmanlıyor. Enstrümental müziklerine rağmen geniş kitlelere hitap edebilen grup sahnede hem görsel hem de işitsel bir ziyafet sunuyor!

 

OZRIC TENTACLES

https://www.youtube.com/watch?v=Cmg7wXhy41I

30 yılı aşkın kariyerlerine birbirinden başarılı 26 albüm sığdıran OZRIC TENTACLES müziklerini Space Rock olarak adlandırmakta. Pschodelic Rock içine Ambient Music öğelerini yerleştiren, yeri geldi mi bir Dance grubu kadar canlı ritmlerle dinleyicilerini mest eden OZRIC TENTACLES 2007 yılında İstanbul’da sahne almış ve kapalı gişe konser vermişti.

Son albümlerini Technicians Of The Sacred adı ile yayınlayan grup kurucuları Ed Wynne önderliğinde müzik yapmaya devam etmekte.

PROJECT RNL

İsrail’den çıkan PROJECT RNL, Progressive Rock ve Fusion Jazz türlerini harmanlayan bir grup. Grup özellikle DREAM THEATER’in klavyecisi Jordan Rudess ile birlikte yaptıkları The Avenger adlı şarkıları ile büyük ilgi çekmekte.

%100MUSIC kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek GOD IS AN ASTRONAUT, OZRIC TENTACLES ve PROJECT RNL konseri 2016’nın en keyifli müzik ziyafetlerinden biri olacak.

100%MUSIC kapsamında, Dream TV’nin katkılarıyla URU ve MOODLIVE işbirliği ile KüçükÇiftlik Park kapalı alanda gerçekleşecek GOD IS AN ASTRONAUT, OZRIC TENTACLES ve PROJECT RNL konserinde genel giriş (70TL) ve sahne önü (130TL) biletleri satılacak.

Konserin biletleri Mephisto Kitabevi (Taksim)*, Mephisto Kitabevi (Beşiktaş)*, Hammer Müzik (Kadıköy)* ve Biletix gişelerinden satışta olacak.

* Bu satış noktalarında biletler genel giriş 60TL ve sahne önü 120TL’den satılacaktır.

www.uru.com.tr

www.moodlive.org

www.kucukciftlikpark.com

www.dreamtv.com.tr