Valse adlı şarkısı ile gönüllerde taht kuran genç piyanist  Evgeny Grinko, %100 Music serisi kapsamında İstanbul’da!

http://www.facebook.com/events/190542254617885/

https://www.youtube.com/watch?v=MBqkQrbdenI
Yeni albümü 2016 yılında çıkacak olan Evgeny Grinko, URU ve Moodlive organizasyonuyla 4 Aralık gecesi KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak. Kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, bir yıl aradan sonra yeni albümünden parçaları ilk kez İstanbullularla paylaşacak.

Daha önceden yayımladığı iki kısa albümden sonra ilk uzun albümünü Ice For Aureliano Buendia adıyla Aralık 2014’te yayımlayan Evgeny Grinko, çıktığı Türkiye turnesinde Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da kapalı gişe konserler verdi.

Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü “Cinematic Melodies” ve “Winter Sunshine” ile kazandığı ünü, Valse adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube’da 4.700.000’den fazla görüntülenme rekoru kırıyor.

Moskova’nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

 

%100MUSIC kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Evgeny Grinko konserinin açılışında İstanbullu solo fingerstyle gitaristi Ali Deniz Kardelen sahne alacak. Son yıllarda büyük ilgi gören tarzın Türkiye’deki ilk temsilcisi Ali Deniz Kardelen, konserde hem kendi bestelerini hem de ünlü şarkılara yaptığı yorumları çalacak.


Bu kışa damgasını vuracak olan Evgeny Grinko, KüçükÇiftlik Park kapalı alanda gerçekleşecek konserinde koltuklu, ayakta ve öğrenci biletleri satılacak.