MASTER GUITAR – 3 Akustik Gitar Virtüözü İstanbul ve Ankara’da Aynı Sahnede! (24-25-26 Ekim 2016)

Hollanda’dan Thomas Zwijsen ve ABD’den Ben Woods’un birlikte gerçekleştirdiği MASTER GUITAR turnesi Türkiye’ye de uğruyor! İki gitariste Türkiye konserlerinde Ali Deniz Kardelen de eşlik edecek!

24 Ekim 2016 Pazartesi – DOROCK XL (Kadıköy – İstanbul) 25 TL
25 Ekim 2016 Salı – 6:45 KK 25 TL
26 Ekim 2016 Çarşamba – TORIUM SAHNE (Beylikdüzü – İstanbul) 25 TL

Klasik ve akustik gitar çalan genç Hollandalı müzisyen THOMAS ZWIJSEN’in hayatı Nylon Maiden adlı albümünü yayınladığında değişti. Bu albümde ünlü Heavy Metal grubu Iron Maiden’ın şarkılarını klasik gitar ile yorumlayan müzisyen özellikle Fear Of The Dark adlı şarkı için yaptığı video ile büyük ilgi çekti.

ABD’li flamenko gitaristi BEN WOODS, ünlü rock şarkılarına yaptığı flamenko yorumlarla büyük ilgi çekmekte. Sanatçının Megadeth’in ünlü şarkısı Holy Wars ve System Of A Down’un Toxicity şarkıları için yaptığı flamenko yorumlar youtube’da ilgiyle izleniyor.

İlk albümü First Steps’i bu yıl yayınlayan ALİ DENİZ KARDELEN Ağustos 2016’da Kanada’da katıldığı gitar yarışmasında 2., ABD’nin Indianapolis şehrinde katıldığı gitar yarışmasında ise 1. oldu. Ali Deniz Kardelen hem kendi besteleri hem de yaptığı değişik coverlar ile ilgi çekmekte. Özellikle bir Orhan Gencebay klasiği olan Batsın Bu Dünya yorumu ilgiyle izlenmekte.


1 ay süren Master Guitar Avrupa turnesinin Türkiye ayağı 3 konserden oluşmakta. Konserlerin ilki 24 Ekim Pazartesi akşamı İstanbul’da Kadıköy Dorock XL’de, ikincisi 25 Ekim Salı akşamı Ankara’da 6:45 KK’de gerçekleşirken son konser ise İstanbul Beylikdüzü Torium Sahne’de gerçekleşecek.