TUBORG GOLD Sundu:
PHILM feat. Dave LOMBARDO
22 Nisan 2013
ROXY


Metal dünyasının en önemli davulcusu olan Dave LOMBARDO iki yetenekli müzisyen ile kurduğu PHILM grubu ile İstanbul’a geliyor. 22 Nisan 2013 akşamı İstanbul’un köklü meanı ROXY’de gerçekleşecek olan konserde Dave LOMBARDO grubu PHILM ile sahne alacak ve Türkiyeli hayranlarına ilk kez bu kadar yakın olacak!

http://www.facebook.com/PHILMOfficial

http://www.facebook.com/pages/Dave-Lombardo/124433877627819

Eski grubu SLAYER ile daha önce iki kez Türkiye’ye gelen Dave LOMBARDO en son 2010 yılında Sonisphere Festival’de Metallica’dan önce sahne almıştı. Rock, metal, jazz, fusion gibi türleri harmanladığı kendine has stili ile adından söz ettiren Dave LOMBARDO dünyanın en büyük metal gruplarından SLAYER’ın başta South Of Heaven, Reign In Blood ve Seasons In The Abyss olmak üzere 7 stüdyo albümünde davul çaldı. Dave LOMBARDO, SLAYER haricinde APOCALYPTICA, GRIP INC gibi gruplarla da çaldı. Müzisyenin en önemli işbirliği ise FAITH NO MORE grubunun solisti Mike PATTON ile kurduğu FANTOMAS grubu oldu. Tamamen deneysel bir yapıya sahip FANTOMAS ile yayınladıkları albümler sadece rock ve metal değil jazz, avantgarde dergilerinden de olumlu eleştiriler aldı.

Geçtiğimiz günlerde ani bir karar ile SLAYER’dan ayrılan Dave Lombardo uzun süredir beklemede tuttuğu PHILM adlı grubuna ağırlık verme kararı aldı. Gitar ve vokalde progressive metal grubu CIVIL DEFIANCE’tan Gerry Nestler, basgitarda funk rock grubu WAR’dan Pancho Tomaselli ve davulda Dave Lombardo’dan kurulu PHILM metal, jazz, klasik rock ve fusion tarzlarının harmanı bir müzik yapmakta. İlk albümlerini 2012 yılında “Harmonic” adıyla yayınlayan grup İstanbul’daki bu ilk konserinde hem albümlerinden şarkıları hem de bazı klasik rock – heavy metal şarkılarını kendilerine göre çalacak.

Konserde ayrıca Basgitarda Cenk Turanlı, gitarda Emre Kula ve davulda Mehmet Demirdelen’den kurulu KES, 22 Nisan 2013 PHILM İstanbul konserinde açılış grubu olarak sahne alacaktır.

http://soundcloud.com/kesrocks

Tuborg sponsorluğunda gerçekleşecek bu muhteşem konserde dünyaca ünlü davul virtüözü Dave Lombardo ilk kez Türkiyeli hayranlarına bu kadar yakın çalacak!