%100 MUSIC serisi Norveçli Progressive Rock grubu LEPROUS ile devam ediyor!

Facebook etkinlik sayfası:  http://www.facebook.com/events/1632203397069450/

Yeni dönem progressive rock’ın önde gelen genç gruplarından LEPROUS, yeni çıkardıkları Congregation albümünün tanıtım turnesi kapsamında 20 Eylül 2015 Pazar gecesi İstanbul’un gözde mekanlarından Garajistanbul’da sahne alacak.

Ünlü Norveçli müzisyen Ihsahn’ın solo projelerindeki grubu olarak isim yapan LEPROUS 2011 ve 2013’te yayınladığı Bilateral ve Coal albümleri ile yeni nesil progressive rock’ın en önemli isimlerinden biri haline geldi.

%100 MUSIC kapsamında gerçekleşecek olan LEPROUS İstanbul konserinde bir de İstanbul’dan konuk var: KES

https://www.youtube.com/watch?v=2lsizzRx59U

Malt, Can Bonomo, Ceza gibi grup ve müzisyenlerle yaptıkları çalışmalardan tanıdığımız Mehmet Demirdelen, Cenk Turanlı ve Emre Kula’dan oluşan KES, geçtiğimiz aylarda ilk albümlerini Kamlama adıyla yayınlamıştı. Kes’i dinlerken Meshuggah, Metallica ve Tool gibi grupların size hissettirdiği sertliği, gücü ve enerjiyi anında alıyorsunuz. Fakat Kes’in ürettiği müziğin tanımı sadece bu benzerlikle de sınırlı değil. Albümün heyecan verici yanı, yeni ve bizden bir şeylere de sahip olması. Bu perspektiften baktığınızda Kes, son yıllarda Türkiye’de rock kulvarında çıkan en iyi şeylerden biri.

Müzikle dolu geçen 2015 yılının en önemli konserlerinden biri olacak olan LEPROUS İstanbul konseri %100 MUSIC serisi kapsamında 20 Eylül 2015 Pazar gecesi Garajİstanbul’da gerçekleşecek.

LEPROUS konseri daha önceden Mr. Big, Asaf Avidan, Paul Gilbert, Richie Kotzen, God Is A Astronaut, Marty Friedman, Marillion, Marky Ramone, Rainbow, Leon Hendrix, Wardruna gibi isimlerin Türkiye konserlerini düzenleyen MOODLive organizasyonunda gerçekleşecek.

Konser biletleri; Biletix (60 TL) ile Mephisto Kitabevi Beyoğlu, Mephisto Kitabevi Beşiktaş ve Hammer Müzik Kadıköy’de (Tam 50 TL) satılmaktadır.

Bu konserde 18 yaş sınırı vardır!

http://www.moodlive.org/

http://www.facebook.com/moodliveorg

http://www.twitter.com/moodliveorg