STEVIE RAY VAUGHAN’ın varisi olarak gösterilen DAN PATLANSKY İstanbul’da! (23 Ekim Perşembe @ Garajİstanbul)

GOLDNIGHTS serisi Güney Afrikalı ünlü Blues gitaristi DAN PATLANSKY ile devam ediyor!

Dünyanın her yerinden önemli müzisyenleri Türk seyircilerle buluşturacak olan GOLDNIGHTS serisinin yeni misafiri Güney Afrikalı Blues gitaristi DAN PATLANSKY 23 Ekim’de garajistanbul’da sahne alıyor.

Yeni nesil, sağlam tuşeli gitaristler arasında her geçen gün adını yüksek yerlere taşıyan Dan Patlansky, gitar çalma tekniğiyle birçok eleştirmen tarafından bir zamanların unutulmaz gitaristi Stevie Ray Vaughan ile kıyaslanıyor.

Dan Patlansky 2005 yılında gerçekleşen Katrina Kasırgası öncesinde New Orleans’ta bir radyo programında doğaçlama bir şarkı çaldı ve ardından kasırgadan hayatını zor kurtararak bu kayıtları 2008 yılı albümünde “Blues For New Orleans” adıyla yayımladı.

“Only An Ocean”, “Luca”, “Jump On” gibi hit şarkılara sahip olan müzisyen, konserlerinde Jimi Hendrix’ten “Voodoo Chile” ve Leonard Cohen’den “Hallelujah” gibi şarkıları da kendi yorumuyla çalıyor.

Dan Patlansky’ye sahnede basgitarda Warren Falconer ve davulda Andre Maritz eşlik edecek.

Genç gitaristler arasında parmakla gösterilen Dan Patlansky, GOLDNIGHTS serisi kapsamında 23 Ekim’de garajistanbul sahnesi’nde!

GOLDNIGHTS serisi kapsamında gerçekleşecek olan WARDRUNA İstanbul konserinin biletlerini Biletix’ten ve aşağıdaki satış noktalarından alabilirsiniz:

Hammer Muzik Metal Shop (Kadıköy) *
Mephisto Kitabevi (Taksim) *

* Bu noktalarda bilet fiyatları 30 TL (Öğrenci), 50 TL (Tam) ‘dir, kredi kartı geçmemektedir.

——–

DAN PATLANSKY İstanbul Konseri
23 Ekim 2014 Perşembe
garajistanbul